Radość najmłodszych dzieci ze szkoły w Rajsku

Najmłodsi mieszkańcy sołectwa Rajska otrzymali prezent. Na terenie Szkoły Podstawowej w Rajsku przy ul. Edukacyjnej ustawiono nowe urządzenie do zabawy.

Na placu został zamontowany zestaw „Dominikana” w skład, którego wchodzą: wieża z daszkiem, zjeżdżalnia, most linowy, przejście tubowe, wejście wspinaczkowe, wejście ze stopniami, rurka strażacka. Koszt zadania zamknął się w kwocie 25.639,79 zł.

Wydatek został sfinansowany ze środków budżetu Gminy w Oświęcimiu.  Inwestycję odebrała Pani Violetta Korczyk pełniąca obowiązki dyrektora ZEASIPG przy udziale przedstawiciela wykonawcy i inspektora nadzoru.

Na odbiorze placu zabaw obecni byli również  Pani Barbara Kramarczyk, była dyrektor Szkoły Podstawowej w Rajsku,  a także były dyrektor ZEASiPG  Pan Krzysztof Szpara, którzy byli pomysłodawcami inwestycji.

Plac jest zgodny z normami bezpieczeństwa, kolorowy i na pewno będzie wiele lat służył zarówno dzieciom uczęszczającym do szkoły jak i jeszcze młodszym mieszkańcom Rajska.