Wyróżnienia dla dyrektorów placówek oświatowych

15 listopada 2017 roku w Kuratorium Oświaty w Krakowie odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych przyznanych w 2017 roku nauczycielom oraz osobom pracującym w szkołach i placówkach oświatowo-wychowawczych.

W bieżącym roku uhonorowano trzech dyrektorów gminnych placówek oświatowych, w tym dwóch dyrektorów emerytowanych:

Medalem Złotym za Długoletnią Służbę zostały odznaczone:

Pani Dorota Nowak – emerytowany dyrektor Przedszkola Samorządowego w Porębie Wielkiej,

Pani Wiesława Pawłowska – emerytowany dyrektor Gimnazjum Gminnego Nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Zaborzu.

Medal za Długoletnią Służbę jest nagrodą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej.

Medal Komisji Edukacji Narodowej przyznawany przez Ministra Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania został nadany:

Pani Agacie Kowol – Dyrektorowi Szkoły Podstawowej im. Pomnik Dzieci Więźniów Oświęcimia w Brzezince.