Ogłoszenie - nabór na stanowisko instruktora

W związku z przyznanym dla Gminy Oświęcim dofinansowaniem na realizację projektu grantowego: „Rozwijamy kompetencje cyfrowe w Gminie Oświęcim”, Wójt Gminy Oświęcim ogłasza nabór na wolne stanowisko instruktora.

nabór na stanowisko instruktora

NAZWA ZAMAWIAJĄCEGO:  Gmina Oświęcim

TYTUŁ PROJEKTU:  Rozwijamy kompetencje cyfrowe w Gminie Oświęcim.

OGÓLNY ZAKRES ZLECENIA:  Prowadzenie szkoleń dla 264 mieszkańców Gminy Oświęcim w tym 30-tu osób z niepełnosprawnościami, z zakresu rozwoju kompetencji cyfrowych.

CELE PROJEKTU:

Cel główny: Wzrost kompetencji cyfrowych mieszkańców Gminy Oświęcim

Cel szczegółowy 1: Wzrost kompetencji cyfrowych 264 mieszkańców Gminy Oświęcim  w tym 30-tu  osób z niepełnosprawnościami w wieku 25-74 lata w okresie realizacji projektu

Cel szczegółowy 2: Podniesienie potencjału dydaktycznego w zakresie kompetencji cyfrowych Gminy Oświęcim

TEMATYKA SZKOLEŃ:

1. „Rodzic w Internecie”

2. „Mój biznes w sieci”

3. „Moje finanse i transakcje w sieci”

4. „Działam w sieciach społecznościowych”

5. „Tworzę własną stronę internetową (blog)”

6. „Rolnik w sieci”

7. „Kultura w sieci”

MIEJSCE ORAZ LICZBA GODZIN SZKOLENIOWYCH:

Zakładamy zrealizowanie 22 szkoleń (lub więcej, jeśli będą uruchamiane szkolenia  w niepełnych grupach). Jedna osoba będzie tylko raz wliczona w pulę 264 osób, które wezmą udział w szkoleniach projektu. Wszystkie sale zostały wybrane w taki sposób, by objąć swoim zasięgiem cały teren gminy i ułatwić wszystkim dotarcie na szkolenie, w tym rodzicom uczniów i osobom niepełnosprawnym. Sale są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, umożliwiają komfortową pracę w grupach 12 osobowych, dostęp do światła dziennego oraz do Wi-Fi. Każda grupa weźmie udział w 16 godzinach szkoleń. Łącznie 352h szkoleń  z kompetencji cyfrowych dla wszystkich grup.

Szkolenia realizowane będą w 8 miejscach na terenie gminy:

1.  Szkoła Podstawowa im. 6 Pomorskiej Dywizji Powietrzno-Desantowej w Babicach,ul. Różana 23, 32-600 Oświęcim;

2.  Szkoła Podstawowa im. Pomnik Dzieci Więźniów Oświęcimia w Brzezince, ul. Szkolna 19, 32-600 Oświęcim;

3.  Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Grojcu, Al. Ogrodowa 2, 32-615 Grojec;

4.  Szkoła Podstawowa im. Artura Grottgera w Porębie Wielkiej, ul. Wadowicka 85, 32-600 Oświęcim;

5.  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Rajsku, ul. Edukacyjna 11, 32-600 Oświęcim;

6.  Szkoła Podstawowa im. Józefa Suskiego we Włosienicy, ul. Józefa Suskiego 53, 32-642 Włosienica;

7.  Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej w Zaborzu, ul. Jezioro 2, 32-600 Oświęcim;

8. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Harmężach, ul. Borowskiego 30, 32-600 Oświęcim.

TRYB PROWADZONYCH SZKOLEŃ DLA MIESZKAŃCÓW:

Wszystkie szkolenia organizowane będą w trybie 4 dni x 4 godziny zwłaszcza popołudniami, w powszednie dni tygodnia oraz weekendy. Realizowane będą na podstawie scenariuszy przekazanych przez operatora grantów (FRDL MISTiA oraz SEP Meritum). Szkolenia realizowane będą na dwóch poziomach: podstawowym i zaawansowanym, a wybór ścieżki dokonywany będzie przez instruktora na podstawie oczekiwań uczestników szkolenia.

TERMIN PROWADZONYCH SZKOLEŃ:

01.10.2018 r. – 25.11.2019 r. wg szczegółowego harmonogramu ustalonego przez Zamawiającego.

UCZESTNICY SZKOLEŃ:

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu, które ukończyły 25 lat w dniu przystąpienia do projektu do 74 lat.

WYMOGI FORMALNE NA KANDYDATÓW NA INSTRUKTORÓW:

1. Udokumentowane doświadczenie w prowadzeniu lekcji, zajęć, szkoleń lub warsztatów z zakresu rozwijania kompetencji cyfrowych w wymiarze minimum 50 godzin szkoleniowych w ciągu ostatnich 3 lat – WERYFIKACJA NA PODSTAWIE OŚWIADCZENIA STANOWIĄCEGO ZAŁĄCZNIK DO NINIEJSZEGO OGŁOSZENIA.
  2. Miejsce zamieszkania instruktora na terenie Gminy Oświęcim – weryfikacja na podstawie danych wskazanych w ofercie.

Brak spełnienia, któregokolwiek warunku skutkować będzie niespełnieniem wymogów formalnych.

MIEJSCE I TERMIN ZŁOŻENIA OFERTY:

Forma papierowa oferty (oferta plus załącznik nr 1 oraz załącznik nr 2) winna zostać złożona w sekretariacie (pokój nr 8) Samorządowego Centrum Usług Wspólnych Gminy Oświęcim, /Rajsko ul. Edukacyjna 9, 32-600 Oświęcim/, w terminie do 24.09.2018 roku do godz. 12:00. Oferty złożone po terminie nie będą rozpatrywane.

TERMIN ROZPATRZENIA OFERT:  24.09.2018 r.

KRYTERIUM WYBORU OFERT: Cena 100% dla ofert spełniających wymogi formalne.

OSOBA UPOWAŻNIONA DO KONTAKTU Z OFERENTAMI:

Violetta Korczyk tel. 33/842-95-64, email. v.korczyk@cuw.gminaoswiecim.pl

Halina Musiał, tel. 33/842-95-60, email h.musial@cuw.gminaoswiecim.pl.

PRZEWIDYWANA FORMA ZATRUDNIENIA: Umowa zlecenia.

PRZEWIDYWANA LICZBA ZAWARTYCH UMÓW ZLECENIA:

Zakładamy zaangażowanie 2 instruktorów na każde szkolenie, instruktora głównego oraz wspomagającego, który pracować będzie z osobami odbiegającymi poziomem umiejętności od reszty grupy, w tym z osobami niepełnosprawnymi.

ŹRÓDŁO FINANSOWANIA WYDATKÓW W RAMACH PROJEKTU:

Program Operacyjny Polska Cyfrowa, Oś Priorytetowa nr 3 „Cyfrowe kompetencje społeczeństwa”, Działanie 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”.

Wójt Gminy

/-/ Albert Bartosz

Koordynatorzy: /-/ Halina Musiał

/-/ Violetta Korczyk