Projekt POKL PS Włosienica - Czarodziejskie słówka

Głównym celem projektu było podniesienie jakości edukacji w naszym przedszkolu, poprzez umożliwienie nauki języka angielskiego innowacyjną metodą Magic English.

Beneficjent
Gmina Oświęcim

Realizator:
Przedszkole Samorządowe we Włosienicy

Priorytet:

Działanie:

Nazwa Projektu:

IX Rozwój kształcenia i kompetencji w regionach

9.5 Oddolne inicjatywy na obszarach wiejskich

Czarodziejskie słówka
Czas realizacji:
od 1.12.2009r. do 30.06.2010r.

Całkowity koszt:

44.709,44
Źródło finansowania:

Europejski Fundusz Społeczny POKL - 85%
Budżet Państwa - 15%

Kwota dofinansowania:

44.709,44

Opis projektu:

Programem zostało objętych 50 dzieci w wieku od 3 do 6 lat z tutejszego przedszkola. Koszt dofinansowania to kwota 47 660 zł.
Zajęcia języka angielskiego odbywały się 6 razy w miesiącu od stycznia do czerwca 2010r. w dwóch grupach. Podczas zajęć dzieci poznawały język angielski poprzez zabawę, krótkie wierszyki, piosenki, a zdobyte umiejętności utrwalały w domach z rodzicami.

Każde dziecko otrzymało do domu płyty ze słówkami i piosenkami w języku angielskim, a do pracy na zajęciach książeczki z kolorowankami i innymi zadaniami do wykonania oraz zestawy materiałów plastycznych typu: kredki, farby, kleje, plastelina, itp. Elementem wieńczącym naukę języka angielskiego było uroczyste zakończenie projektu, które odbyło się w czerwcu. Podczas uroczystości dzieci przedstawiły zdobyte umiejętności w formie krótkich inscenizacji wzbogaconych piosenkami. Na uroczystości obecni byli zaproszeni goście oraz rodzice dzieci. Po części oficjalnej dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki, a wszyscy goście uczestniczyli w słodkim poczęstunku.