Projekt pilotażowy POKL PS Poręba Wielka - Mały odkrywca

Wspieranie rozwoju dzieci z obszarów wiejskich poprzez zmniejszenie dysproporcji w zakresie korzystania z nowoczesnych metod nauczania, pomocy dydaktycznych oraz dostępu do nowoczesnego sprzętu audiowizualnego.

Beneficjent:

Gmina Oświęcim

Realizator:

Przedszkole Samorządowe w Porębie Wielkiej

Priorytet:

Działanie:

Nazwa Projektu:

IX Rozwój kształcenia i kompetencji w regionach

9.5  Oddolne inicjatywy na obszarach wiejskich

Mały odkrywca

Czas realizacji:

od 02.06.2008 do  31.07.2009

Całkowity koszt:

49.675,90

Źródło finansowania:

Europejski Fundusz Społeczny POKL - 100%

Kwota dofinansowania:

49.675,90

Opis projektu:

Pobudzenie wiedzy rodziców oraz świadomości środowiska lokalnego i zaangażowanie ich w działania na rzecz rozwoju  edukacji swoich dzieci.

Rezultaty twarde:

przeszkolenie 76 dzieci – uzyskanie dyplomów,

przeszkolenie 60 rodziców – uzyskanie zaświadczeń, przeszkolenie 5 nauczycielek – uzyskanie certyfikatów, zorganizowanie warsztatów dla 120 mieszkańców gminy – uzyskanie zaświadczeń, 3 artykuły w prasie lokalnej, 60 sztuk kompletów edukacyjnych wydanych rodzicom.

Rezultaty miękkie:

wzrost poziomu wiedzy przedszkolaków – test nr 1 i 2, rozwój umiejętności interpersonalnych dzieci – test 1 i 2, ankiety dla rodziców i nauczycieli, wzrost wiedzy rodziców na temat rozwoju psychofizycznego dzieci , poznanie nowoczesnych metod uczenia – ankiety dla rodziców i nauczycieli,

rozpowszechnienie działań edukacyjnych zawartych w POKL – plakaty, artykuły,

wyrównywanie szans dzieci z obszarów wiejskich – testy, ankiety.