Projekt POKL PS Rajsko - Niezwykła przygoda

Podniesienie wiedzy dzieci w wieku 3-6 lat; przygotowanie dzieci do opanowania umiejętności czytania i pisania, rozbudzanie zainteresowań dzieci naukami przyrodniczymi.

Beneficjent:

Gmina Oświęcim
Realizator:

Przedszkole Samorządowe w Rajsku
Priorytet:

Działanie:

Nazwa Projektu:

IX Rozwój kształcenia i kompetencji w regionach

9.5 Oddolne inicjatywy na obszarach wiejskich

Niezwykła przygoda
Czas realizacji:

01.12.2009 – 30 .06.2010
Całkowity koszt:

46.767,81
Źródło finansowania:

Europejski Fundusz Społeczny POKL - 85%
Budżet Państwa – 15%

Kwota dofinansowania:

46.767,81
Opis projektu:
Podniesienie wiedzy dzieci w wieku 3-6 lat; przygotowanie dzieci do opanowania umiejętności czytania i pisania, rozbudzanie zainteresowań dzieci naukami przyrodniczymi, podniesienie poziomu wiedzy rodziców i nauczycieli na temat rozwoju dziecka i innowacyjnych metod pracy z dziećmi.

W programie: „Wyspa” starsze dzieci przeżywały niezapomnianą przygodę na bezludnej wyspie, na której znajdował się zaczarowany klucz, przenoszący ich w czasie i przestrzeni. Dzieci przebierały się, malowały twarze i eksperymentowały, przez co poznawały kulturę i obyczaje różnych ludzi. Podróżnicy podczas zajęć rozwijali swoją spostrzegawczość, twórczość i kreatywność.

Program „Zajączek” przeznaczony dla 3-4 latków. Dzieci eksperymentowały i poznawały zagadnienia z zakresu np. higieny, przyrody wraz z tajemniczym i niewidzialnym przyjacielem, Zajączkiem. Każde dziecko miało swojego pluszowego misia, którego uczyło czytać.