Podsumowanie projektu nauki jazdy na nartach „Jeżdżę z głową” edycja 2018

Wyjazd organizowany był przez Gminę Oświęcim przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach zadania pn. „Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży".

 

W trakcie projektu 100 uczniów spędziło pięć dni w miejscowości Małe Ciche, gdzie pod opieką świetnych instruktorów Firmy „MULTI SPORTS” uczyli się jeździć na nartach.  Oprócz zajęć nauki jazdy na nartach  uczniowie realizowali program Białej Szkoły, który miał na celu kształtowanie nawyków zdrowego trybu życia, aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu, umocnienie więzi emocjonalnych w zespole, integrację  w grupie oraz przestrzeganie regulaminów i zasad. Podczas wycieczek uczestnicy poznawali historię okolicy oraz podziwiali krajobraz Tatr i Podhala.

 

Ośrodek wypoczynkowy „Pasternik” zaoferował pokoje z widokiem na ośnieżone, górskie zbocza oraz pyszne jedzenie. Pogoda również sprzyjała. Wszyscy zostali zapoznani z obowiązującymi regulaminami. Pierwsza wyprawa na stok była niezwykła. Instruktorzy dopasowali uczniom narty i kaski, a następnie ocenili ich umiejętności i przydzielili do grup. W ciągu kolejnych dni młodzi narciarze, pod bacznym okiem instruktorów, uczyli się podchodzenia, zwrotów, bezpiecznego upadania i wstawania,  samodzielnej jazdy pługiem na wprost, hamowania, skrętów płużnych oraz samodzielnego radzenia sobie ze sprzętem narciarskim. Podczas zajęć dydaktycznych powstawały kolejne kartki  "Pamiętnika z Białej Szkoły". Wieczorami instruktorzy przygotowywali  dla dzieci ciekawe atrakcje i konkursy: „Jeden z dziecięciu” , „Jaka to melodia?”, „Mam talent” i ognisko. Emocji nie brakowało.

 

Największą atrakcją dla uczniów był wyjazd wyciągiem  na szczyt góry oraz jazda slalomem, podczas której doskonalili poznane wcześniej umiejętności, podziwiali piękne krajobrazy Tatr i cieszyli się z każdej chwili na stoku. To było niesamowite przeżycie!

 

W dniu 8 marca uczestników „Białej szkoły” odwiedził zastępca wójta Gminy Oświęcim pan Bartłomiej Bąk. Zwiedził miejsce zamieszkania - ośrodek wypoczynkowy " Pasternik", docenił pyszną kuchnię i wysłuchał opinii uczniów na temat projektu "Jeżdżę z głową". Następnie udał się na stok, gdzie wspólnie z instruktorami uczestniczył w uroczystym wręczeniu medali dla wszystkich młodych narciarzy.

 

Tak jak obiecali instruktorzy - w ostatnim dniu pobytu - wiele dzieci zjechało ze szczytu. Następnie oddali do wypożyczalni sprzęt  narciarski, zjedli pyszny obiad i pożegnali się ze wszystkimi. Prawie każdy miał na szyi „medal narciarza”.

 

Podczas całego pobytu uczestnicy mieli szczęście, bo pogoda im dopisała i nikt nie doznał kontuzji.  Już w autobusie obiecali, że wrócą do Małego Cichego i będą jeździć na nartach.

 

Szczęśliwie i bezpiecznie wrócili do swoich miejscowości, gdzie czekali stęsknieni rodzice oraz wicedyrektor CUW pani  Violetta Korczyk, która zajęła się organizacją projektu. Nad całokształtem realizacji projektu czuwała dyrektor Samorządowego Centrum Usług Wspólnych Gminy Oświęcim  pani Halina Musiał.

 

Bardzo dziękujemy Województwu Małopolskiemu i Gminie Oświęcim za wsparcie finansowe oraz organizację projektu „Jeżdżę z głową”.

Dziękujemy instruktorom nauki jazdy za wspaniałą opiekę, liczne atrakcje  oraz  cierpliwość, a byli to: Mariusz Gądor, Michał Romański, Sławomir Fidyt, Patrycja Dybał, Szymon Faber  z firmy „ MULTI SPORTS”.

 

Słowa wdzięczności kierujemy również do nauczycieli, którzy opiekowali się naszymi grupami: Małgorzaty Chwierut, Małgorzaty Kapcińskiej, Karoliny Wisły, Małgorzaty Babińskiej,  Katarzyny Matusz, Katarzyny Siewniak, Beaty Kuczkowskiej i Marka Kołodzieja.

Bezpieczną  i przyjemną podróż zapewniła Firma Usług Transportowych s.c. Barbara  i Wiesław Sporysz z Grojca.

 

Dziękujemy Rodzicom, że nam zaufali oraz  pokryli koszy pobytu w ośrodku wypoczynkowym  „Pasternik", w którym grupa miała wspaniałą opiekę i pyszne jedzenie.

Udział w projekcie „Jeżdżę z głową” warto kontynuować w kolejnych latach. Swoje wspomnienia dzieci zamieściły w „Pamiętnikach z Białej Szkoły”, a na korytarzach  przygotowano wystawy zdjęć. Było super!

 

 

GALERIA