Podsumowanie małopolskiego projektu nauki jazdy na nartach „Jeżdżę z głową” edycja 2019

8 marca zakończono realizację projektu pn. „Jeżdżę z głową” edycja 2019r. w Gminie Oświęcim, współfinansowanego ze środków Województwa Małopolskiego w ramach zadania pn. „Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży”.

 

Wartość dofinansowania z Województwa Małopolskiego niniejszego przedsięwzięcia  w 2019 roku wyniosła 16.800,00 zł.

 

W projekcie uczestniczyli uczniowie klas III, IV i V ze szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Oświęcim.

 

Głównym celem projektu było zdobycie umiejętności poprawnej techniki jazdy na nartach, poznanie zasad bezpieczeństwa  na stoku, samodzielnego, bezpiecznego korzystania z tras i stoków narciarskich raz nabycie  nawyku jazdy w kasku.

 

Zajęcia odbywały się na stoku Stacji Narciarskiej Małe Ciche w gminie Poronin i prowadzone były przez wykwalifikowanych instruktorów nauki jazdy na nartach. Organizowali uczestnikom w sposób ciekawy czas spędzany na „Białej szkole”, zgodnie ustalonym „Ramowym programem obozu narciarskiego „Jeżdżę z głową” Małe Ciche, 4-8 marzec 2019r.

 

Wyjazd 100 dzieci ze szkół podstawowych Gminy Oświęcim, został zorganizowany w formie „Białej szkoły, której program przygotowany został przez Panią Małgorzatę Bucką, spełniającą rolę kierownika.

 

Dla wszystkich uczestników kursów nauki jazdy na nartach był to czas aktywnego i bezpiecznego wypoczynku w myśl hasła „W zdrowym ciele – zdrowy duch”.

 

Na koniec nauki jazdy na nartach instruktorzy przygotowali niespodziankę w postaci zawodów, jazdy slalomem (w załączeniu).

 

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, który został wręczony przez Wójta Gminy Oświęcim - Pana Mirosława Smolarka.

 

Wójt Gminy Oświęcim, po przyjeździe w dniu 07 marca 2019r. do miejscowości Małe Ciche – miejsca realizacji projektu „Jeżdżę z głową” edycja 2019, został ciepło przyjęty przez uczniów szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Oświęcim, które  podziękowały, że Gmina Oświęcim umożliwiła im uczestnictwo w kursie jazdy na nartach

 

Pozostały w sercach dzieci piękne wspomnienia. Zostały uwieńczone poprzez wykonane samodzielnych rysunków i zapisów w  pamiętnikach, że „Było super”.

 

                                         

 

 

 

 

 

 

Koordynatorzy projektu:

mgr Agata Michalska – Dyrektor CUW Gminy Oświęcim

mgr Violetta Korczyk - zastępca Dyrektora CUW Gminy Oświęcim

 

 

 

                                               

GALERIA