Majowy Dzień Aktywności - Bielsko-Biała

Dzieci świetnie bawiły się z bohaterami bajek animowanych...

W dniu 20 maja nasze przedszkolaki wybrały się wirtualną podróż poznając kolejne miasto Polski - tym razem było to Bielsko-Biała. Podczas tej podróży wszystkie dzieci  poznały flagę, herb i  zabytki miasta. Dowiedziały się o Wytwórni Filmów Rysunkowych, w której powstały bajki: „Bolek i Lolek”, „Reksio” i Teatrze  Banialuka, gdzie odbywają się przedstawienia w wykonaniu lalek kukiełkowych. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach ruchowych z pieskiem Reksio oraz w zabawach plastycznych malując i kolorując bohaterów bajek. Na koniec wspólnych zabaw odwiedziła nas pani Bibliotekarka Magdalena Pawlusiak, która przeczytała młodszym przedszkolakom legendę o Klimczoku i  Zamku Sułkowskich. Następnie każda z grup wykonała zadanie zawiązane z postaciami bajkowymi: układanie puzzli, wyszukiwanie przyjaciół Bolka i Lolka oraz Reksia  a także stworzenie kolażu z postaciami bajkowymi.  To był dzień wielu wrażeń !!!