Rajd rowerowy we Włosienicy

19 maja o godzinie 13.00 odbył się coroczny rajd rowerowy organizowany przez Przedszkole Samorządowe we Włosienicy...

Biało – czerwoni dla Polski.

19 maja o godzinie 13.00 odbył się coroczny rajd rowerowy organizowany przez nasze przedszkole.

W tym roku organizacja imprezy wpisała się w obchody 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

III Rodzinny Rajd Rowerowy odbył się pod hasłem „My Polacy- Nasza Piękna Ojczyzna” . Aby podkreślić narodowy charakter rajdu, rowerzyści stawili się na linii startu w biało-czerwonych strojach. Każdy z uczestników, a w tym roku zgłosiło się 110 osób, otrzymał okolicznościową przypinkę upamiętniającą to tak ważne dla każdego Polaka wydarzenie. 

Po wspólnym odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego” uczestnicy ruszyli wyznaczoną przez organizatorów trasą. Duzi i mali rowerzyści dzielnie pokonali pierwszą część trasy, i błyskawicznie dotarli na półmetek, czyli plac zabaw w Monowicach, gdzie organizatorzy przygotowali dla wszystkich napoje.  Po krótkim odpoczynku, uczestnicy rajdu wyruszyli w dalszą drogę, prowadzącą do linii mety obok remizy OSP we Włosienicy. Tam na zmęczonych rowerzystów czekały napoje, kawa, herbata oraz ognisko na którym można było upiec pyszne kiełbaski.

Wszystkim uczestnikom rajdu należał się zasłużony odpoczynek i chwila wytchnienia umilane zabawami i wesołymi rozmowami. Pogoda nie zawiodła, świeciło słońce, a wszystkim dopisywały świetne humory:)

 

Serdecznie dziękujemy strażakom OSP we Włosienicy i Stawów Monowskich,  za pomoc w organizacji rajdu oraz wszystkim jego uczestnikom za udział.

GALERIA