Poznajemy gminę – na rowerach

16 września około 500 osób zwiedzało naszą gminę, uczestnicząc w drugiej edycji rowerowego rajdu, tym razem pod hasłem: "Poznajemy Gminę".

W każdym sołectwie zostało przygotowane stanowisko. "Rajdowcy" sami planowali trasę w taki sposób, żeby jak najwięcej tych punktów odwiedzić. Nie było "odgórnie" ustalonego przejazdu, ani wyścigów na czas.

 

Podsumowaniem imprezy był piknik na terenie Przedszkola Samorządowego w Zaborzu. Na mecie uczestnicy posilili się pysznymi prażonymi. Nagrodzeni zostali najmłodsi – dwóch trzylatków (!) – i najstarszy uczestnik Rajdu, rocznik 1944. Wśród wszystkich rowerzystów, którzy objechali co najmniej osiem stanowisk, rozlosowano nagrodę główną: talon na rower, ufundowany przez wszystkie sołectwa z naszej gminy. Szczęśliwie trafił on do chłopca, którego rodzice nosili się z zamiarem kupienia roweru. Nagrody otrzymali też uczestnicy Rajdu, którzy odwiedzili wszystkie 13 sołectw w najkrótszym czasie. Rekordzista zrobił to w 2 godziny i 11 minut.

 

Impreza udała się znakomicie, o czym najlepiej świadczy bezstronna i bezinteresowna relacja rowerzysty z Oświęcimia, który ruszył na gminne ścieżki – oczywiście – ze swoją rodziną, zamieszczona w internetowym serwisie naszoswiecim.pl.

 

Natomiast jeden z uczestników wysłał niezwykle miły e-mail na adres Urzędu Gminy:

"Szanowni Państwo, 

Chciałbym pogratulować pomysłu organizacji rajdu rowerowego w ostatnią niedzielę. Bardzo się cieszę, że miałem możliwość razem z synami wziąć w nim udział. Mimo iż nie udało nam się przejechać całej trasy (...), to bardzo sympatycznie i aktywnie spędziliśmy dużą cześć niedzieli, poznając przy okazji mnóstwo bardzo ładnych miejsc, które w przyszłości staną się celem rodzinnych wypraw rowerowych.

W tym miejscu chciałbym szczególnie pochwalić za zaangażowanie Rajsko i Pławy. Pierwsi zorganizowali dla uczestników rajdu możliwość dokładnego zapoznania się ze sprzętem pożarniczym oraz uzyskania wielu informacji na jego temat od strażaków z OSP, a drudzy zadbali o bardzo dobrą atmosferę i dużo wspaniałych domowych wypieków.

Mam nadzieję, że ta impreza ma charakter cykliczny i przyszłym roku również będzie organizowana."

 

Organizatorami Rajdu Rowerowego "Poznajemy gminę" byli: Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji, przewodniczący Rady Gminy, sołtysi Gminy Oświęcim oraz wolontariusze wszystkich sołectw.

GALERIA