Dzień Strażaka w Komendzie Powiatowej PSP

11 czerwca w Komendzie Powiatowej PSP w Oświęcimiu przeprowadzono uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka z udziałem funkcjonariuszy PSP, pocztów sztandarowych, druhów OSP i samorządowców. Gminę Oświęcim reprezentował wójt Mirosław Smolarek.

Gości oraz strażaków przywitał st. bryg. Piotr Filipek, który podkreślił rozwój ochrony przeciwpożarowej w ciągu 20-lecia nowego podziału administracyjnego i powstania powiatu oświęcimskiego.  


W trakcie apelu pożegnano dotychczasowy sztandar ZP ZOSP RP w Oświęcimiu. Następnie w imieniu fundatorów Dyrektor ZW ZOSP RP w Krakowie dh Kazimierz Sady wręczył nowy sztandar Prezesowi ZP ZOSP w Oświęcimiu dh. Jerzemu Obstarczykowi.


Kolejnym elementem apelu było wręczenie odznaczeń i awansów służbowych dla druhów OSP oraz funkcjonariuszy komendy. Wśród odznaczonych przez Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej odznaką Zasłużony dla pożarnictwa Ziemi Oświęcimskiej znalazła się Gmina Oświęcim.


Apel z okazji Dnia Strażaka był pierwotnie planowany na 24 maja. Jednak wówczas nie został przeprowadzony ze względu na znaczne zaangażowanie oświęcimskich strażaków w działania powodziowe w maju na terenie powiatu oraz województwa.

 


Gminę Oświęcim reprezentował wójt Mirosław Smolarek.

 

źródło: Komenda Powiatowa PSP