Koncert Pamięci w Rajsku

Szanowni Państwo, dnia 23 listopada 2019 o godz.17.00 w Rajsku odbędzie się kolejna edycja Koncertu Pamięci. Już po raz szósty z inicjatywy Fundacji Kołatka, we współpracy Dyrekcji Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim oraz Sołtysa Rajska zorganizujemy w sali widowiskowej Domu Strażaka to niezwykłe wydarzenie artystyczne.

Nadrzędnym celem naszych corocznych muzycznych spotkań w Rajsku jest kultywowanie pamięci o historii wsi i jej mieszkańców, ofiarach obozu kobiecego oraz o dzieciach, które poddawane były pseudomedycznym testom.

Pan Zbigniew Gębołyś - Łozowski, założyciel Fundacji Kołatka uważał, że jego obowiązkiem jest przypominanie o niełatwej historii Rajska. Pragną aby w jak najpiękniejszy sposób pamięć tę kultywować. Dzięki jego inicjatywie co roku przyjeżdżają do Rajska znakomici artyści, którzy poprzez muzykę wprowadzają publiczność w stan zadumy i refleksji.

W tegorocznej odsłonie „Koncertu Pamięci” zgodzili się wystąpić znakomici artyści.
Na początku koncertu wystąpi się przed Państwem Tomasz Bolsewicz. Artysta , na co dzień związany z Orkiestrą Symfoniczną Narodowego Forum Muzykiwe Wrocławiu, zaprezentuje słuchaczom mały wycinek z bogatej literatury muzycznej przeznaczonej na skrzypce solo. Będą to wybrane części z kompozycji Georga Philippa Telemanna oraz mistrza polifonii Jana Sebastiana Bacha.

 

W głównej części wieczoru wystąpi zespół Kapela Timingeriu.
Trudno w kilku słowach przedstawić ten niezwykły muzyczny świat jaki tworzą wybitni artyści wchodzący w skład zespołu. Kapela Timingeriu powstała z potrzeby spotkania, dzielenia się muzyką i śpiewem. Bez żadnych ograniczeń i barier członkowie zespołu tworzą piękno w danym momencie, danym miejscu i czasie. Charakteryzuje Ich prostota, otwartość, radość i zwyczajność. A wszystko to oparte jest o ludową tradycję muzyki cygańskiej, bałkańskiej i żydowskiej.
W skład Kapeli wchodzą wybitni, nietuzinkowi artyści, związani ze sceną jazzu (Rybicki/Kozera, EABS, Sundogs) z teatrem ( Teatr Gardzienice, Teatr Pieśń Kozła) oraz sceną muzyki alternatywnej (Małe Instrumenty, Sutari, Rajzefiber, Joint Devision, Ślina).

Wierzę, że nasi goście zawładną zmysłami słuchaczy zgromadzonych w sali Domu Strażaka w Rajsku. Wprowadzą Ich w nastój refleksji i uniesienia, pozytywnych wibracji i niezapomnianych muzycznych wrażeń.

W imieniu wszystkich organizatorów zapraszamy na Koncert Pamięci !

GALERIA