Ruszyła realizacja Projektu „Jeżdżę z głową” edycja 2018

W dniu 05.03.2018 r. 100 uczniów klas trzecich szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Oświęcim, rozpoczęło realizację Projektu „Jeżdżę z głową” w Małym Cichym w Gminie Poronin. Gmina Oświęcim, która jest organizatorem wyjazdu, zapewniła z własnych środków ubezpieczenie uczestników Projektu.

Uczestnicy Projektu wyruszyli o godz. 9:00 spod Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II  w Rajsku oraz Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Grojcu. Autobusy wiozące dzieci zostały sprawdzone pod kątem bezpieczeństwa przez Policję z Komendy Powiatowej  w Oświęcimiu.

 

Nad uczniami sprawuje opiekę 8 nauczycieli zatrudnionych w szkołach  podstawowych Gminy Oświęcim, w tym kierownik ”białej szkoły”.

 

Uczniowie zostali pożegnani przez Rodziców oraz Dyrektorów Szkół, którzy życzyli im udanego, owocnego i bezpiecznego pobytu w górach.

 

Po dotarciu na miejsce pobytu uczniów zakwaterowano w pokojach. Uczestnicy Projektu rozpakowali się i nastąpiły zajęcia integrujące w grupach. Następnie spożyli gorący posiłek, po którym instruktorzy zapoznali uczniów z zasadami bezpiecznego korzystania ze sprzętu narciarskiego, stoku i jego otoczenia oraz podzielili ich na dwie grupy. Dzieci pojechały autokarem na stok „Stację Narciarską w Małym Cichym”, odwiedziły wypożyczalnię sprzętu, przymierzyły i oswoiły się ze sprzętem  na stoku narciarskim.

 

Wszystkie zajęcia nauki jazdy na nartach w ramach Projektu „Jeżdżę  z głową” są realizowane zgodnie z ustalonym rozkładem dnia oraz programem szkolenia narciarskiego. Program dla uczniów szkół Gminy Oświęcim opracowała firma MULTI–SPORTS z siedzibą w Andrychowie, zgodnie z wytycznymi przedstawionymi przez Województwo Małopolskie w ramach zadania pn. „Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży”.

GALERIA