Pamiątkowe medale na zakończenie projektu „JEŻDŻĘ Z GŁOWĄ”

W dniu 08.03.2018 r., na wyciągu narciarskim „Stacji Narciarskiej Małe Ciche” w podhalańskiej wiosce, odbyło się podsumowanie projektu „Jeżdżę z głową” edycja 2018, w którym uczestniczyło 100 uczniów klas trzecich szkół podstawowych Gminy Oświęcim, współfinansowanego przez Województwo Małopolskie jak również Gminę Oświęcim.

 

 

         Pamiątkowe medale, które przygotowali organizatorzy kursu szkoleniowego z firmy MULTI_SPORTS wszystkim młodym narciarzom, wręczył Zastępca Wójta Gminy Oświęcim Bartłomiej Bąk.

 

         Zastępca Wójta Gminy Oświęcim zwrócił uwagę na korzyści płynące z uprawiania sportu dla zdrowia i wzrostu aktywności najmłodszego pokolenia. Wskazał na konieczność zachowania bezpieczeństwa na stoku narciarskim oraz na to, że realizacja projektu „Jeżdżę  z głową”  w Gminie Oświęcim przyczyni się do popularyzacji jazdy na nartach.  Wyraził także nadzieję, że udział w projekcie zachęci uczniów naszych szkół do rozwijania i pogłębiania nabytych umiejętności jazdy na nartach jako formy rekreacji ruchowej.

               

        Województwo Małopolskie dofinansowało część wynagrodzeń instruktorów prowadzących zajęcia, natomiast Gmina Oświęcim sfinansowała karnety na stok dla wszystkich uczestników projektu, ubezpieczenie dzieci, wypożyczenie sprzętu narciarskiego (kijków, nart, kasków), promocyjne materiały oraz pozostałą część wynagrodzeń instruktorów prowadzących kurs jazdy na nartach.

 

        Również Rodzice dołożyli swoją cegiełkę do realizacji Projektu w wysokości 10.000,00 zł.   Koszt całkowity Projektu „Jeżdżę z głową” wyniósł około 58.000,00 zł.

      

         Kurs nauki jazdy na nartach w Gminie Oświęcim, osiągnął zamierzone rezultaty, czyli zdobycie przez uczestników Projektu umiejętności jazdy na nartach, poprawy bezpieczeństwa na rożnego rodzaju trasach/stokach narciarskich oraz rozważne i aktywne spędzanie wolnego czasu.

 

 

Tagi

GALERIA