Projekt wymiana i modernizacja sprzętu w obiektach związanych z ochroną zdrowia z wyłączeniem programów profilaktyki zdrowotnej - I tura

PROJEKT- WYMIANA I MODERNIZACJA SPRZĘTU W OBIEKTACH  ZWIĄZANYCH  Z OCHRONĄ  ZDROWIA  Z WYŁĄCZENIEM  PROGRAMÓW  PROFILAKTYKI  ZDROWOTNEJ

Projekt miał na celu dofinansowanie zadania własnego beneficjenta dotacji polegającego na wyposażeniu gabinetów profilaktyki zdrowotnej w sprzęt, aparaturę medyczną i produkty lecznicze, o których mowa w przepisach zawartych w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 24 września 2014 r. w zakresie świadczeń gwarantowanych z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej (t.j. DZ.U. 2016.86).

Beneficjent:

Gmina Oświęcim

Realizator:

szkoły podstawowe Gminy Oświęcim, w tym:

1. Szkoła Podstawowa w Brzezince;
  2. Szkoła Podstawowa w Porębie Wielkiej;
  3. Szkoła Podstawowa w Rajsku;
  4. Szkoła Podstawowa we Włosienicy;
  5. Szkoła Podstawowa w Zaborzu.

Projekt:

Wymiana i modernizacja sprzętu w obiektach związanych  z ochroną        zdrowia z wyłączeniem programów profilaktyki  zdrowotnej.

Czas realizacji:

od 13.10.2017 r. do 31.12.2017 r.

Ostateczny koszt:

20.737,76 zł

Źródło finansowania:

100% Województwo Małopolskie

Kwota dofinansowania:

20.737,76 zł w tym dla:

1. SP  Brzezinka          -              1.788,96 zł
  2. SP  Poręba Wielka    -              4.541,00 zł
  3. SP  Rajsko               -              5.406,00 zł
  4. SP  Włosienica         -              4.548,80 zł
  5. SP  Zaborze              -              4.453,00 zł

Opis projektu:

Poprawa dostępności i jakości świadczeń opieki zdrowotnej udzielanych w gabinetach profilaktyki zdrowotnej w szkołach, poprzez doposażenie gabinetów profilaktyki zdrowotnej.

Efektem rzeczowym realizacji dotowanego zadania było doposażenie funkcjonujących lub nowotworzonych gabinetów profilaktyki zdrowotnej w sprzęt, aparaturę medyczną i produkty lecznicze.

Dofinansowanie w ramach dotacji mogło obejmować do 100% kosztów poniesionych na wyposażenie gabinetu profilaktyki zdrowotnej, jednak do kwoty nie wyższej niż 6.700,00 zł na jeden gabinet.

Gabinet profilaktyki zdrowotnej w szkole prowadzony jest przez podmiot wykonujący działalność leczniczą, udzielający świadczeń zdrowotnych z zakresu świadczeń gwarantowanych pielęgniarki lub higienistki szkolnej. W gabinetach udzielane są świadczenia zdrowotne finansowane ze środków publicznych.

Zakupiony sprzęt z dotacji będzie spełniał szczegółowe wymagania,   o których mowa w rozporządzeniu ministra Zdrowia z dnia 26 czerwca 2012 r. w sprawie szczegółowych wymagań, jakim powinny odpowiadać pomieszczenia i urządzenia podmiotu wykonującego działalność leczniczą.