Projekt „E-XTRA KOMPETENTNI” w SP Poręba Wielka

Zajęcia szkoleniowe z kompetencji cyfrowych w Szkole Podstawowej im. Artura Grottgera w Porębie Wielkiej były realizowane w grupie 12-sto osobowej, w okresie od 07.01-10.01.2019r. w godzinach od 16:00 do 19:00.

 

 

MODUŁ „KULTURA W SIECI” BYŁ TEMATEM ZAJĘĆ SZKOLENIOWYCH 

Z KOMPETENCJI CYFROWYCH W RAMACH PROJEKTU – „E-XTRA KOMPETENTNI”  W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. ARTURA GROTTGERA W PORĘBIE WIELKIEJ

 

 

 

Zajęcia szkoleniowe z kompetencji cyfrowych w Szkole Podstawowej im. Artura Grottgera   w Porębie Wielkiej były realizowane w grupie 12-sto osobowej, w okresie od 07.01-10.01.2019r. w godzinach od 16:00 do 19:00.

 

Uczestnicy szkolenia najbardziej byli zainteresowani modułem „Kultura w sieci”, który dedykowany jest osobom chcącym dowiedzieć się gdzie w sieci można szukać ciekawych  i przydatnych zasobów szeroko pojętej kultury, zasobów edukacyjnych z legalnych źródeł kultury oraz jak można je zastosować do nauki lub własnej twórczości.

 

Dzięki szkoleniu uczestnicy:

  • zaznajomili się z ogólnodostępnymi portalami przedstawiającymi dorobek polskiej kultury m.in. Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, Encyklopedia Teatru Polskiego, Narodowe Archiwum Cyfrowe,
  • poznali praktyczne podstawy prawa autorskiego,
  • nauczyli wyszukiwać się legalnych źródeł kultury, w tym korzystania z Bazy Legalnych Źródeł,
  • ponadto dowiedzieli się jak odtworzyć historię własnej rodziny i regionu na podstawie informacji znajdujących się w internecie oraz jak stworzyć drzewo genealogiczne.

 

Dominującymi metodami pracy były: praca przy komputerach, prezentacje, dyskusje moderowane.

 

Spotkania obejmowały przerwę kawową. Każdy uczestnik szkolenia w ramach Projektu      e-Xtra Kompetentni został zaopatrzony w  notes, długopis, teczkę. Na zakończenie szkolenia uczestnicy otrzymali pendrive z materiałami szkoleniowymi. Szkolenia prowadziła wykwalifikowana kadra trenerska.

 

ZAPRASZAMY NA KOLEJNE SZKOLENIA!

Więcej informacji pod numerem telefonu: 33 842-95-64  lub na stronie internetowej https://cuw.gminaoswiecim.pl/

 

 

Koordynator Projektu: Zastępca dyrektora CUW

mgr Violetta Korczyk