Projekt „E-xtra kompetentni” w SP Grojec i SP Włosienica

Moduł „Moje finanse i transakcje w sieci” był tematem zajęć szkoleniowych z kompetencji cyfrowych w ramach projektu – „e-Xtra Kompetentni” w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Grojcu.

 

 

 

 

Zajęcia szkoleniowe z kompetencji cyfrowych w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza   w Grojcu, były realizowane  w okresie od 04.02-07.02.2019r. w godzinach od 16:00 do 19:00.

 

Uczestnikami  szkolenia byli członkowie Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów w Grojcu.  Najbardziej byli zainteresowani modułem „Moje finanse i transakcje w sieci”, który przeznaczony jest dla wszystkich, którzy chcieliby nauczyć się załatwiać skutecznie sprawy prywatne, biznesowe, finansowe i urzędowe za pośrednictwem Internetu.

 

Po zakończeniu szkolenia każdy uczestnik  potrafi, wykorzystując sieć, zarządzać kontem bankowym, dokonywać płatności, realizować zakupy, rezerwować podróż, płacić podatki oraz korzystać  z podstawowych usług e-administracji, m.in. wnioskując o zaświadczenia, świadczenia czy też występując o dowód osobisty – wszystko w sposób elektroniczny, szybko i bezpiecznie. 

 

Pani Barbara Chowaniec, w imieniu Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów w Grojcu, złożyła pisemne podziękowanie dla CUW Gminy Oświęcim oraz trenerów szkolenia, wraz z dokumentacją zdjęciową, za zorganizowanie szkolenia, które przedstawiamy w załączeniu.

 

W dniach od 25.02.2019r. do 28.02.2019r. w godz. od 16.00 do 19.00 w Szkole Podstawowej im. Józefa Suskiego we Włosienicy, odbyły się szkolenia z kompetencji cyfrowych, których tematem był moduł „Kultura w sieci”. Uczestnicy szkolenia zapoznali się z ogólnodostępnymi portalami prezentującymi dorobek polskiej kultury. Poznali praktyczne podstawy prawa autorskiego, niezbędne do korzystania  z kultury w sieci i zdobyli umiejętności wyszukiwania legalnych źródeł kultury, w tym korzystania z „Bazy Legalnych Źródeł”. Uczestnicy dowiedzieli się, jak odtworzyć historię własnej rodziny, miejscowości czy regionu, bazując na informacjach z sieci, i jak stworzyć drzewo genealogiczne.

 

Dominującymi metodami pracy były: praca przy komputerach, prezentacje, dyskusje moderowane. 

 

Spotkania obejmowały przerwę kawową. Każdy uczestnik szkolenia w ramach Projektu  e-Xtra Kompetentni został zaopatrzony w  notes, długopis, teczkę. Na zakończenie szkolenia uczestnicy otrzymali pendrive z materiałami szkoleniowymi. Szkolenia prowadziła wykwalifikowana kadra trenerska.

 

 

ZAPRASZAMY NA KOLEJNE SZKOLENIA!

które już w dniu 01.03.2019r. rozpoczynają się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Rajsku i trwają do 03.03.2019r. oraz na szkolenie w Szkole Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Zaborzu, które będzie realizowane w okresie od 04.03.2019r. do 07.03.2019r. zgodnie z harmonogramem szkoleń-  w załączeniu.

 

 

Więcej informacji pod numerem telefonu: 33 842-95-64  lub na stronie internetowej https://cuw.gminaoswiecim.pl/

 

 

 

Koordynator Projektu: Zastępca Dyrektora CUW Gminy Oświęcim - mgr Violetta Korczyk