Rusza realizacja Projektu „Jeżdżę z głową”

W dniu 04.03.2019 r. 100 uczniów klas trzecich, czwartych oraz piątych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Oświęcim, rozpocznie realizację Projektu „Jeżdżę z głową” edycja 2019 w Małym Cichym w Gminie Poronin. Gmina Oświęcim, która jest organizatorem wyjazdu, zapewnia z własnych środków ubezpieczenie uczestników Projektu.

 

 

Projekt Jeżdżę z głową – edycja 2019 realizowany jest w Gminie Oświęcim w okresie od 04.03.2019r. do 08.03.2019r.

 

Uczestnicy Projektu wyruszają o godz. 8:00 spod Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II  w Rajsku oraz Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Grojcu. Autobusy wiozące dzieci zostaną sprawdzone pod kątem bezpieczeństwa przez Policję z Komendy Powiatowej  w Oświęcimiu.

Nad uczniami sprawuje opiekę 8 nauczycieli zatrudnionych w szkołach  podstawowych Gminy Oświęcim, w tym kierownik ”białej szkoły”.

 

Dzieci w dniu 04.03.2019r. będą dowiezione na miejsce realizacji projektu przez Firmę Transportowo - Usługową z Grojca. Uczestnicy projektu po bezpiecznym dotarciu do Małego Cichego odwiedzą „Stację Narciarską” oraz wypożyczalnię sprzętu, gdzie przymierzą i oswoją się ze sprzętem  na stoku narciarskim.

 

Wszystkie zajęcia nauki jazdy na nartach w ramach Projektu „Jeżdżę  z głową” będą realizowane zgodnie z ustalonym rozkładem dnia oraz programem szkolenia narciarskiego. Program dla uczniów szkół Gminy Oświęcim opracowała firma MULTI–SPORTS z siedzibą w Andrychowie, zgodnie z wytycznymi przedstawionymi przez Województwo Małopolskie w ramach zadania pn. „Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży”.

 

Założeniami efektu końcowego nauki jazdy na nartach dla dzieci nieumiejących tej dyscypliny sportowej, będzie pokaz tych umiejętności w dniu 07.03.2019r.  Firma Multi-Sports przedstawia zakres nabytych umiejętności jazdy na nartach przez uczestników Projektu ze szkól podstawowych Gminy Oświęcim   w edycji Jeżdżę z głową 2018” w postaci filmiku w załączeniu.

 

 

 

 

 

 

 

FILMY