Pobyt uczniów szkół podstawowych na „Białej szkole” w Małym Cichym.

Projekt „Jeżdżę z głową” edycja 2020 organizowany i współfinansowany jest przez Gminę Oświęcim, przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach zadania pn. „Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży".

W trakcie projektu 67 uczniów z klas III, IV, szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Oświęcim, spędza pięć dni w górskiej, malowniczej miejscowości Małe Ciche, gdzie pod opieką instruktorów Firmy „MULTISPORTS” pod kierownictwem pana Michała Romańskiego, uczą się jeździć na nartach.  Oprócz zajęć nauki jazdy na nartach,  uczniowie realizują program „Białej szkoły”, który ma na celu kształtowanie nawyków zdrowego trybu życia, aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu, umocnienie więzi emocjonalnych w zespole, integrację  w grupie oraz przestrzeganie regulaminów i zasad. Wszyscy uczestnicy Projektu zostali zapoznani z obowiązującymi regulaminami „Białej szkoły”.

Pierwsza wyprawa na stok była niezwykła. Instruktorzy dopasowali uczniom narty i kaski, a następnie ocenili ich umiejętności i przydzielili do grup.

W ciągu kolejnych dni młodzi narciarze, pod bacznym okiem instruktorów, będą się uczyć podchodzenia, zwrotów, bezpiecznego upadania i wstawania,  samodzielnej jazdy pługiem na wprost, hamowania, skrętów płużnych oraz samodzielnego radzenia sobie ze sprzętem narciarskim.

Ośrodek wypoczynkowy „Pasternik” zaoferował pokoje z widokiem na ośnieżone, górskie zbocza oraz pyszne jedzenie. Pogoda sprzyja uprawianiu tej dyscypliny sportowej. Największą atrakcją dla uczestników Projektu „Jeżdżę z głową edycja 2020” jest jazda na nartach slalomem.

Oprócz nauki jazdy na nartach, uczniowie realizują zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, na których powstają kolejne „Kartki Pamiętnika z Białej szkoły”

Udział w projekcie „Jeżdżę z głową” warto kontynuować. Dziękujemy za wsparcie finansowe Gminie Oświęcim i Województwu Małopolskiemu.
 

Koordynatorzy Projektu.
Agata Michalska - Dyrektor CUW
Violetta Korczyk - Zastępca Dyrektora CUW
 

Tagi

GALERIA