Wójt Gminy Oświęcim wizytuje Projekt „Jeżdżę z głową edycja 2020” w malowniczej miejscowości Małe Ciche.

 

Projekt „Jeżdżę z głową edycja 2020” organizowany i współfinansowany był przez Gminę Oświęcim w dniach 24.02.2020 r. do 28.02.2020 r. przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach zadania pn. „Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży".

Realizatorem Projektu było Samorządowe Centrum Usług Wspólnych Gminy Oświęcim.

Nad całokształtem Projektu „Jeżdżę z głową” czuwała dyrektor Samorządowego Centrum Usług Wspólnych Gminy Oświęcim  pani Agata Michalska.

 

Uczniowie ze szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Oświęcim spędzili 5 dni na „Białej szkole” w miejscowości Małe Ciche w Gminie Poronin. Największą atrakcją dla uczniów był wyjazd wyciągiem  na szczyt góry oraz jazda slalomem, podczas której doskonalili poznane wcześniej umiejętności, podziwiali piękne krajobrazy Tatr i cieszyli się  każdą chwilą na stoku. To było niesamowite przeżycie! Wieczorami instruktorzy przygotowywali  dla dzieci ciekawe atrakcje i konkursy: „Jeden z dziecięciu” , „ Konkurs „Karaoke,” „Ognisko z pieczeniem kiełbasek”, „Dyskoteka”. Emocji nie brakowało.

 

W dniu 27 lutego 2020 r.  uczestników „Białej szkoły” odwiedził  Wójt Gminy Oświęcim pan Mirosław Smolarek. Zwiedził miejsce zamieszkania - ośrodek wypoczynkowy " Pasternik" i wysłuchał opinii na temat Projektu "Jeżdżę z głową". Uczniowie ze szkół podstawowych, radośnie przyjęli Pana Wójta, dzieląc się wrażeniami z pobytu na „Białej szkole”. Następnie Pan Wójt wraz z uczniami i opiekunami, udał się na stok narciarski, gdzie wspólnie z instruktorami uczestniczył w uroczystym wręczeniu medali dla  młodych narciarzy.

 

Tak jak obiecali instruktorzy z medalem na szyi w ostatnim dniu pobytu - wiele dzieci umiejętnie i z wielką satysfakcją zjechało ze szczytu. Teraz należało tylko oddać sprzęt narciarski do wypożyczalni. Pełni szczęścia dopełniała słoneczna pogoda.

 

W dniu 28.02.2020 r. uczestnicy projektu, uczniowie szkół podstawowych, szczęśliwie wracają do swoich miejscowości, gdzie powitają ich  stęsknieni rodzice oraz wicedyrektor CUW pani  Violetta Korczyk, która zajęła się organizacją, koordynacją Projektu i  jego realizacją.

 

Bardzo dziękujemy Województwu Małopolskiemu i Gminie Oświęcim za wsparcie finansowe oraz organizację Projektu „Jeżdżę z głową”.

 

Dziękujemy instruktorom nauki jazdy za wspaniałą opiekę, liczne atrakcje  oraz cierpliwość, a byli to: Mariusz Gądor, Witold Sawiński, Kornel Sawiński, Paweł Godyń z firmy „MULTISPORTS”.

 

Słowa wdzięczności kierujemy również do  kierownika „Białej szkoły” Pani Małgorzaty Buckiej oraz nauczycieli, którzy opiekowali się naszymi grupami Pani: Kamili Zając, Marty Woźniak, Joanny Krzemień i Marcina Moskały oraz Łukasza Goc.

 

Bezpieczną  i przyjemną podróż zapewniła Firma Usług Transportowych s.c. Barbara  i Wiesław Sporysz z Grojca.

 

Dziękujemy Rodzicom, że nam zaufali i pomogli dzieciom przeżyć piękny tydzień w górach.

 

Koordynatorzy projektu:
mgr Agata Michalska - Dyrektor CUW Gminy Oświęcim
mgr Violetta Korczyk - Zastępca Dyrektora CUW Gminy Oświęcim

 

Tagi

GALERIA