Podsumowanie Projektu „Jeżdżę z głową edycja 2020” w Gminie Oświęcim

W dniu 28 lutego 2020r. zakończono realizację Projektu pn. „Jeżdżę z głową” edycja 2020r.
w Gminie Oświęcim, współfinansowanego ze środków własnych Gminy Oświęcim, jak również ze środków Województwa Małopolskiego, w ramach zadania pn. „Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży”.

 

Wartość dofinansowania z Województwa Małopolskiego niniejszego przedsięwzięcia
w 2020 roku wyniosła 21 100,00 zł.

Koszt całkowity realizacji Projektu „Jeżdżę z głową edycja 2020 r.” w Gminie Oświęcim wyniósł  46 284,66 zł w tym: Województwo Małopolskie dofinansowało 46% wartości Projektu, natomiast Gmina Oświęcim dofinansowała 54%.

 

Realizatorem Projektu „Jeżdżę z głową edycja 2020”, było Samorządowe Centrum Usług Wspólnych Gminy Oświęcim.

 

W projekcie uczestniczyło 67 uczniów klas III, IV ze szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Oświęcim.

 

Głównym celem projektu było zdobycie umiejętności poprawnej techniki jazdy na nartach, poznanie zasad bezpieczeństwa  na stoku, samodzielnego, bezpiecznego korzystania z tras i stoków narciarskich raz nabycie  nawyku jazdy w kasku.

 

Zajęcia odbywały się na stoku Stacji Narciarskiej Małe Ciche w gminie Poronin i prowadzone były przez wykwalifikowanych instruktorów nauki jazdy na nartach. Organizowali uczestnikom w sposób ciekawy czas spędzany na „Białej szkole”, zgodnie ustalonym „Ramowym programem obozu narciarskiego „Jeżdżę z głową” Małe Ciche, 24-28 luty 2020r.

Wyjazd 67 dzieci ze szkół podstawowych Gminy Oświęcim, został zorganizowany w formie „Białej szkoły”, której program przygotowany został przez Panią Małgorzatę Bucką – Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Artura Grottgera w Porębie Wielkiej, spełniającą rolę kierownika.

 

Dla wszystkich uczestników kursów nauki jazdy na nartach był to czas aktywnego i bezpiecznego wypoczynku w myśl hasła „W zdrowym ciele – zdrowy duch”.

Instruktorzy nauki jazdy na nartach zorganizowali pokaz nabytych umiejętności przez  uczestników Projektu „Jeżdżę z głową” m.in. jazdy pługiem (w załączeniu filmik).

Na koniec nauki jazdy na nartach instruktorzy przygotowali niespodziankę w postaci zawodów, jazdy slalomem (w załączeniu filmik).

 

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, który został wręczony przez Wójta Gminy Oświęcim - Pana Mirosława Smolarka.

 

Wójt Gminy Oświęcim, po przyjeździe w dniu 27 lutego 2020r. do miejscowości Małe Ciche – miejsca realizacji projektu „Jeżdżę z głową” edycja 2020, został ciepło przyjęty przez uczestników Projektu, którzy  podziękowali za to, że Gmina Oświęcim umożliwiła im uczestnictwo w kursie jazdy na nartach.

 

Pozostały w sercach dzieci piękne wspomnienia. Zostały uwieńczone wykonaniem samodzielnych rysunków i zapisów w pamiętnikach. Warto realizować takie przedsięwzięcia.

 

Dziękujemy za współfinansowanie Projektu „Jeżdżę z głową edycja 2020” Województwu Małopolskiemu i Gminie Oświęcim.

 

Koordynatorzy Projektu:

mgr Agata Michalska – Dyrektor CUW Gminy Oświęcim

mgr Violetta Korczyk – Zastępca Dyrektora CUW Gminy Oświęcim

 

 

Tagi

GALERIA