Ruszyła realizacja projektu „Odkrywam Małopolskę” w Gminie Oświęcim

W dniu 05.10.2020 r. 35 uczniów klas V, VI ze Szkoły Podstawowej w Babicach i Szkoły Podstawowej w Brzezince uczestniczyło w wycieczce do Ojcowskiego Parku Narodowego – Jaskini Wierzchowskiej, w ramach realizacji projektu „Odkrywam Małopolskę” w Gminie Oświęcim, współfinansowanego przez Województwo Małopolskę i Gminę Oświęcim.

 

Projekt „Odkrywam Małopolskę” został dofinansowany przez Województwo Małopolskie w wysokości 5000,00 zł.

Organizacją i koordynacją wycieczki zajął się CUW Gminy Oświęcim, jako realizator projektu „Odkrywam Małopolskę” realizowanego w 2020 r., w ramach wsparcia turystyki szkolnej.

Całokształt programu wycieczki został opracowany przez Biuro Podróży Małopolski Travel, ul. Obozowa 76/3 w Krakowie, które również zajęło się bezpiecznym dowozem i odwozem na miejsce realizacji wycieczki. Autokar przed wyjazdem do Ojcowskiego Parku Narodowego, został sprawdzony pod względem bezpieczeństwa przez Powiatową Komendę Policji w Oświęcimiu.

Uczniowie wyjechali na wycieczkę spod OKSIR w Brzezince pod opieką 3 opiekunów: ze Szkoły Podstawowej  w Babicach Pani Katarzyny Obstarczyk i ze Szkoły Podstawowej    w Brzezince Pani Marty Małocha i Pani Wioletty Szlachcic - Sporysz.

Rolę kierownika pełnił Pan Marcin Moskała nauczyciel z SP Babice.

Uczniowie w trakcie wycieczki poznali środowisko przyrodnicze i tradycje Małopolski, jej zabytki kultury i historii. Zwiedzili Jaskinię Wierzchowską Górną, Zamek w Pieskowej Skale, Ojcowski Park Narodowy. Program wycieczki również obejmował spacer pod Maczugą Herkulesa, spacer pod Bramą Krakowską i odpoczynek pod Źródłem Miłości.

Wycieczka zachęciła uczniów do aktywnego spędzania czasu i rozwinęła ich zainteresowania oraz podniosła poziom wiedzy wśród uczniów o Małopolsce.

 

Koordynator projektu:

(-) mgr Violetta Korczyk – Zastępca Dyrektora CUW Gminy Oświęcim

Tagi

GALERIA