Wycieczka Szlakiem Orlich Gniazd – w ramach realizacji projektu pn. „Odkrywam Małopolskę” w Gminie Oświęcim

W dniu 28 września 2021 roku, uczniowie klas piątych Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rajsku oraz Szkoły Podstawowej im. Pomnik Dzieci – Więźniów Kl Auschwitz – Birkenau w Brzezince uczestniczyli w wycieczce „Szlakiem Orlich Gniazd” w ramach realizacji projektu „Odkrywam Małopolskę”.

Wycieczka Szlakiem Orlich Gniazd, została dofinansowana przez Województwo Małopolskie oraz Gminę Oświęcim.

Podczas wyjazdu uczestnicy projektu „Odkrywam Małopolskę” zwiedzili ciekawie miejsca:

• Zamek w Pieskowej Skale
  • „Maczugę Herkulesa
  • Kaplicę „Na Wodzie”
  • Zamek w Ojcowie
  • Bramę Krakowską
  • „Źródło Miłości”
  • Zamek w Rabsztynie
  • Pustynię Błędowską

Podczas wycieczki uczniowie dowiedzieli się m.in.: czym jest Szlak Orlich Gniazd, poznali historię Szlaku Orlich Gniazd, jakie łączy miasta, jakie obiekty znajdują się wzdłuż szlaku oraz na małopolskiej części szlaku, kiedy powstały oraz jakie są legendy związane z powstaniem części obiektów na trasie wycieczki.

Uczniowie podczas swojego pobytu mieli czas na odpoczynek oraz ciepły posiłek.

Podczas wycieczki rolę kierownika spełniał Pan Łukasz Wabik, natomiast rolę opiekunów Pani Agata Kowol, Katarzyna Skubis, Marta Kotyla.

Organizatorem wycieczki pn. „Odkrywam Małopolskę” w gminie Oświęcim jest Małopolska Travel, ul. Obozowa 76/3 w Krakowie.

Koordynatorzy projektu:

(-) mgr Agata Michalska – Dyrektor CUW Gminy Oświęcim