Ministerstwo Cyfryzacji oraz Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa – Państwowy Instytut Badawczy realizują przedsięwzięcie:
Nazwa inwestycji: „Wdrażanie inwestycji C2.2.1 - Wyposażenie szkół/instytucji
w odpowiednie urządzenia i infrastrukturę ICT w celu poprawy ogólnej wydajności systemów edukacji”
Kwota dofinansowania z UE: 1 410 000 000 PLN
Opis: Gmina Oświęcim otrzymała wsparcie w ramach inwestycji C2.2.1 - Wyposażenie szkół/instytucji w odpowiednie urządzenia i infrastrukturę ICT w celu poprawy ogólnej wydajności systemów edukacji” finansowanego ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.
Szkoły podstawowe wyposażone zostały w zestawy do nauki zdalnej w skład których wchodzą: tablet piórkowy, słuchawki z mikrofonem, statyw wysoki, mikrofon ze stacją, kamera, HUB USB. Wartość jednego zestawu wynosi 1.216,47 zł. Ilość otrzymanych zestawów w poszczególnych placówkach:
- Szkoła Podstawowa w Babicach – 12 zestawów,
- Zespół Szkolno-Przedszkolny w Brzezince – 3 zestawy,
- Szkoła Podstawowa w Grojcu -8 zestawów,
- Zespół Szkolno-Przedszkolny w Harmężach – 1 zestaw,
- Szkoła Podstawowa w Rajsku – 2 zestawy,
- Szkoła Podstawowa w Porębie Wielkiej- 7 zestawów,
- Szkoła Podstawowa we Włosienicy – 9 zestawów,
- Szkoła Podstawowa w Zaborzu – 5 zestawów.
Łączna kwota zestawów to 57 174,09 zł


