Komandosi na święcie szkoły w Babicach

Wojskowe mundury w Szkole Podstawowej w Babicach nie dziwią już nikogo. Placówka nosi bowiem imię 6. Pomorskiej Dywizji Powietrzno-Desantowej. Zanim spadł pierwszy śnieg, uczniowie i ich rodzice oraz kadra nauczycielska obchodzili święto szkoły....

 

 

 

Wojskowe mundury w Szkole Podstawowej w Babicach nie dziwią już nikogo. Placówka nosi bowiem imię 6. Pomorskiej Dywizji Powietrzno-Desantowej. Zanim spadł pierwszy śnieg, uczniowie i ich rodzice oraz kadra nauczycielska obchodzili święto szkoły.

Gośćmi specjalnymi w tym szczególnym dniu byli rezerwiści i żołnierze służby czynnej z 18. Batalionu Powietrzno-Desantowego w Bielsku-Białej. Z zaciekawieniem oglądali zderzenie świata bogów olimpijskich z rzeczywistością współczesnej szkoły w wystawionym przez uczniów spektaklu „Na Olimpie”.

Po nim uczniowie, rodzice i nauczyciele rywalizowali w grupach w karaoke. Wybór zwycięzców konkursu był bardzo trudny, gdyż kolejne grupy dawały z siebie wszystko. Ponieważ śpiewy odebrały siły, trzeba było je zregenerować na boisku szkolnym przy pomocy kiełbasek z grilla, prażonych, grochówki i słodkich wypieków.

– Na płycie boiska zaparkowały zmechanizowane atrakcje, czyli wojskowe hammery, wóz bojowy Ochotniczej Straży Pożarnej z Broszkowic i policyjny radiowóz. Żołnierze zapoznawali młodzież i rodziców ze sprzętem wojskowym – bronią, mundurami, czy rozłożonym na murawie spadochronem. Dzieciaki przymierzały hełmy, kamizelki, aparaty tlenowe – mówi Witold Wróbel, nauczyciel języka polskiego w SP w Babicach.

 

Uczniowie ochoczo siadali za kierownicami samochodów i w wieżyczkach strzelniczych. Zwłaszcza chłopcy chętniej wybierali pojazdy mundurowych niż dmuchańce. Koniec festynu oznajmiła strażacka syrena.

 

 

 
Tagi

GALERIA